Kłopoty Palikota dotyczą ogromnych długów jego firm. Biznesmen odpowiada dłużynikom i prosi wierzycieli o... "mniej pisowskiego myślenia". Najnowsze wiadomości z kraju

Palikot do wierzycieli: “Mniej pisowskiego myślenia, więcej normalnego, europejskiego, liberalnego”

Kłopoty Palikota

Kłopoty Palikota zdają się nie mieć końca. Jak poinformował należący do Wirtualnej Polski portal money.pl, Manufaktura Piwa Wódki i Wina, kierowana przez Janusza Palikota, ma ogromne problemy finansowe. Tymczasem właściciel firmy prosi wierzycieli o… “mniej pisowskiego myślenia”.

Portal money.pl przypomina, iż firmy byłego polityka walczą z rosnącym zniecierpliwieniem wierzycieli. Biznesmen ma ogromne długi i robi wszystko, żeby wyprowadzić swoją Manufakturę Piwa Wódki i Wina na prostą, ale jego firma zadłużona jest na 256 milionów złotych u 1818 wierzycieli.

Wśród tych są i tacy, którzy oferują Palikotowi swoją pomoc:

– Spółce MPWiW, jak informują wirtualnemedia.pl, pomocną dłoń podadzą Kraftowe Alkohole, należące do Marka Maślanki. To jeden z głównych inwestorów zadłużonej firmy, który od czerwca pomaga w jej restrukturyzacji. A teraz, w zamian za dzierżawę biznesu piwnego MPWiW, Marek Maślanka zasili spółkę Janusza Palikota niemałą pożyczką – czytamy na money.pl

Jednak część wierzycieli Palikota nie jest zadowolona ze sposobów spłaty należności.

Cytowany przez portal Wirtualnej Polski biznesmen odpowiada na ich próby odzyskania pieniędzy w charakterystyczny dla siebie sposób:

– Ilu chętnych jest dzisiaj, żeby w spółkę w tak trudnej sytuacji pakować żywą gotówkę? Ktoś z państwa chce wyłożyć gotówkę? (…) Naprawdę, proszę trochę mniej PiS-owskiego myślenia, tylko bardziej normalnego, europejskiego, liberalnego.

Inne:

Palikot i Wojewódzki zostali skazani przez sąd

Źródło: Stefczyk.info za money.pl Autor: red
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij