Najnowsze wiadomości ze świata

Pali się katedra w Rouen. Ogień gasi kilkadziesiąt wozów strażackich

Pali się katedra w Rouen. Płomienie ogarnęły iglicę wieży, na miejscu jest straż pożarna. Według agencji Reutera ze świątyni ewakuowano ludzi. Przyczyna pożaru nie jest na razie znana.

– Zdjęcia opublikowane w BFM TV pokazywały ciemną chmurę dymu unoszącą się z iglicy i ludzi na ulicach, spoglądających w górę z przerażeniem – poinformował Reuters.

O zdarzeniu napisał w mediach społecznościowych burmistrz miasta Nicolas Mayer-Rossignol:

– Na iglicy katedry w Rouen wybuchł pożar. Na tym etapie jego przyczyny są nieznane. Zmobilizowano wszystkie służby – napisał na platformie X.

Służby odgrodziły Kościół ze względów bezpieczeństwa. Pożar gaszą 33 wozy strażackie i 63 strażaków, pojazdy transportu publicznego w Rouen musiały zmienić swoje trasy.

– Na tym etapie nie jest znane źródło pożaru iglicy katedry w Rouen. Na miejscu pojawili się strażacy. Prefekt prosi o unikanie tej okolicy – czytamy w mediach społecznościowych.

Źródło: Stefczyk.info za PAP/X/rp.pl Autor: red.
Fot. X

Polecane artykuły

0 0

Przemytnicy ludzi postrzelili policjanta

0 0

Botanicy zmienią rasistowskie nazwy roślin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij