Najnowsze wiadomości ze świata

Oszuści w wakacyjnym raju Polaków. Jakie pułapki czekają na zagranicznych turystów?

Kilkadziesiąt osób stanie przed sądem za oszukiwanie zagranicznych turystów w Stambule – informuje w piątek portal Hurriyet Daily News. Grupa miała zawyżać ceny za posiłki i napoje w restauracjach i klubach, a w razie odmowy zapłaty klientów zastraszano albo stosowano wobec nich przemoc fizyczną.

W sprawie podejrzanych jest 46 osób, 26 z nich aresztowano. Według prokuratury mieli oni działać w ramach schematu polegającego na wyłudzaniu pieniędzy w popularnych wśród turystów miejscach, takich jak plac Taksim i dzielnica Karakoy.

Po zajęciu miejsc przy stoliku goście byli zagadywani przez pracowniczkę lokalu. Celem rozmowy było określenie finansowego statusu klientów i długości pobytu w Turcji. Na podstawie tych informacji oszuści decydowali, o jaką sumę powiększyć końcowy rachunek. Turyści, którzy wyjeżdżali z kraju wkrótce, musieli zapłacić więcej.

Gdy klienci odmawiali zapłaty horrendalnie wysokich rachunków, grożono im, byli zastraszani, a czasami nawet stosowano wobec nich przemoc fizyczną.

Prokuratura podkreśliła, że takie działania prowadzą nie tylko do oszukiwania turystów, ale też są ciosem dla wizerunku tureckiego sektora turystycznego i międzynarodowej reputacji kraju.

Źródło: (PAP) Autor: Natalia Dziurdzińska
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij