Najnowsze wiadomości z kraju

Oszuści udawali bogaczy. Wyłudzili dom za milion złotych

Policja aresztowała dwóch oszustów. Udając bogaczy wyłudzili prawo własności domu za milion złotych.

Dwóch mężczyzn – 36-latek z powiatu olsztyńskiego i 40-latek z Białegostoku – miało prowadzić swój proceder od kwietnia 2022 do lutego 2023. W tym czasie mieli m.in. odpowiedzieć na ofertę sprzedaży domu wartego ponad milion złotych. Aby się uwiarygodnić, udawali bogaczy, którzy mieszkają w znanym warszawskim apartamentowcu.

Udało im się tak zmanipulować właściciela nieruchomości, że ten zrezygnował ze spisania umowy przedwstępnej. Następnie przeniósł na nich własność mieszkania na drodze notarialnej. Nie warto dodawać, że nigdy nie otrzymał obiecanych pieniędzy. Gdy zorientował się, że padł ofiarą oszustów, powiadomił o tym organy ścigania. Śledczy ustalili, że mężczyźni próbowali oszukać w taki sposób jeszcze dwie osoby, ale te zażądały zaliczki, więc zerwali z nimi kontakty.

W trakcie śledztwa wyszło też na jaw, że mieli na koncie inne oszustwa. Jeden z nich był związany z branżą medyczną. Zamówił w aptece produkty medyczne o wartości ok. czterech tysięcy złotych, za które nie zapłacił. Wyłudzali też pobyty w luksusowych hotelach. W jednym z nich przedstawili podrobiony dokument potwierdzający dokonanie płatności za pobyt.

Obydwaj zostali zatrzymani przez olsztyńskich policjantów. Usłyszeli zarzut oszustwa i usiłowania oszustwa, za które grozi im do ośmiu lat więzienia. Młodszy mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu tymczasowego, wobec starszego zastosowano dozór policyjny.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij