Najnowsze wiadomości z kraju

Oszuści nie mają granic. Wyłudzili pieniądze metodą „na prezydenta”

Cyberprzestępcy okradli 82-letnią kobietę na około 28 tysięcy złotych. Kobieta myślała, że inwestuje w akcje rządowe, a uwiarygodnić miał to wizerunek prezydenta Andrzeja Dudy, który wykorzystali oszuści.

O szokującej metodzie internetowych złodziei informuje świętokrzyska policja. Ofiarą cyberprzestępców padła 82-letnia mieszkanka miejscowości Pińczów. Jak relacjonowała pokrzywdzona, w internecie natknęła się na reklamę zakupu rządowych akcji. Przyznała, że propozycja wzbudzała jej zaufanie, ponieważ opatrzona była wizerunkiem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Po kliknięciu w reklamę kobieta została przekierowana na stronę internetową, na której wypełniła odpowiednie formularze i za kwotę ponad 800 złotych kupiła jedną z rzekomych akcji rządowych. Złodzieje postanowili skontaktować się z 82-latką telefonicznie. Podczas rozmów przekazywali jej kody, które – jak przekonywali – miały pozwolić seniorce monitorować konto i dokonywać transakcji bankowych. Dzięki temu oszuści uzyskali dostęp do konta bankowego swojej ofiary i ukradli jej blisko 28 tysięcy złotych.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności „przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych opartych na niezweryfikowanych źródłach, szczególnie w przypadku propozycji o wysokim potencjalnym zysku”.

Źródło: stefczyk.info/na podst.policja Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij