Najnowsze wiadomości z kraju

Ostry spór Pawłowicz z posłanką PO. “Niech was piekło pochłonie”; “Jakim cudem Twoje dzieci przeżyły?”

Nie milkną echa od publikacji wyroku TK ws. niezgodności aborcji eugenicznej z konstytucją. Bardzo ostro w tym temacie zareagowała posłanka PO Joanna Kluzik-Rostkowska, której postanowiła odpowiedzieć Krystyna Pawłowicz.

-“Barbarzyńcy. Niech Was piekło pochłonie – skomentowała posłanka na Twitterze.

Na jej wpis zareagowała sędzia Trybunału Konstytucyjnego, która stwierdziła, iż “psie głosy nie idą pod niebiosa”. W odpowiedzi parlamentarzystka Platformy Obywatelskiej napisała, iż była posłanka PiS “nie ma zielonego pojęcia o co walczy”, gdyż ona sama nie ma ani dzieci, ani wnuków.

-Dla Ciebie to zabawa, dla wielu kobiet – matek wielki dramat – pisze kobieta.

-Tak, nie mam o niczym pojęcia, spadłam do swojej Rodziny z dzioba bociana. Wychowywano mnie w ciemnej komórce. Ty zaś, Joasiu, masz o rodzinie wszelkie pojęcie. I mając już własne dzieci chcesz by inne, cudze, jeszcze nie urodzone dzieci zabijać… – ripostowała Pawłowicz.

Była minister edukacji pozostała jednak nieugięta i utrzymywała dalej, że była poseł PiS nie może wypowiadać się na temat macierzyństwa. Tymczasem sędzia TK twierdziła, iż ciężko jest pisać o macierzyństwie i jednocześnie popierać zabijanie dzieci. “Jakim cudem więc twoje dzieci przeżyły? ” – pytała. Kluzik-Rostkowska uznała jednak, iż Pawłowicz “nie powinna brnąć dalej, bo obnaża swoją niekompetencję”.

Nic nie rozumiesz z piekła, które rozpętałaś – czytamy.

-Joasiu, piekło to żądanie KOBIET, by zabijać jeszcze nie urodzone dzieci. W tej sprawie każdy jest kompetentny. Pan Bóg też i zakazał zabijania.. Jest „skrajnie niekompetentny”? Jesteś bardziej od Boga kompetentna ? – odpowiedziała Pawłowicz.

-Krystyna, Ty Boga do prawa nie mieszaj, ok? Ciekawe dlaczego ludzie korzystają z nowoczesnej medycyny skoro może Bóg miał inny plan? Wyjątki w ustawie antyaborcyjnej to jest jedynie PRAWO do decydowania w sytuacji absolutnego dramatu, którego – wnoszę po wpisach – nie rozumiesz – odpisała była szefowa resortu edukacji.

Pawłowicz pisała, iż posłanka KO “nie ma żadnej kompetencji do zabijania dzieci”. W odpowiedzi Kluzik-Rostkowska żądała, aby sędzia TK “wskazała jedną osobę, która chce zabijać dzieci”. W jej opinii wpisy byłej posłanki PiS to “czyste szaleństwo” oraz brak zrozumienia problemu. Prosiła też, aby nie mieszać w ten spór Boga.

-Jak „nie mieszać” Boga do sprawy życia i śmierci, skoro jesteśmy Jego całkowitym dziełem, Jego własnością. Ty, Joasiu też. – napisała Pawłowicz.

Była minister edukacji spytała się jedynie, czy wiara determinuje jej pogląd dotyczący aborcji. Sędzia stwierdziła, że jej pogląd w tej sprawie determinuje polska konstytucja, która “nie stworzyła piekła, a chroni życie ludzkie” przed takimi osobami jak posłanka KO.

-No jasne, że też ten pogląd prawny objawił się teraz – podwójnie zresztą, co zdaje się czyni wyrok bezprawnym. Wróćmy do tematu. Poproszę o listę osób, które – Twoim zdaniem- żądają zabijania dzieci – czytamy w odpowiedzi parlamentarzystki Platformy.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij