Publicystyka

Ostre słowa! Ziemkiewicz bezlitosny dla Michnika: “Bezsilny, złośliwy dziad”

Rafał Ziemkiewicz za pośrednictwem Twittera odniósł się do tekstu autorstwa Adama Michnika, który ukazał się na łamach hiszpańskiego “El Pais”. Prawicowy publicysta nie szczędził słów krytyki pod adresem naczelnego “Gazety Wyborczej”.

Adam Michnik w swoim artykule poświęcił wiele uwagi na krytykowaniu obecnej sytuacji w Polsce. Dziennikarz pisał m.in. o “reżimie Kaczyńskiego”, który ma bazować na węgierskim “reżimie Victora Orbana”. W jego opinii PiS prowadzi “politykę przeciwko niezależnym mediom, które uczynił bezbronnymi”. Zrównał to z sytuacją, jaka ma miejsce na Węgrzech czy nawet Rosji. Naczelny “Gazety Wyborczej” stwierdził nawet, że pierwszą ofiarą rządów ugrupowania Kaczyńskiego padły media publiczne, które “stały się megafonem” prezesa PiS.

-Oficjalne polskie media nawracają ludzi ciągłym strumieniem kłamstw i oszczerstw przypominających mistrzów propagandy, takich jak Joseph Goebbels i Andrei Zhdanov – napisał Michnik.

Dziennikarz stwierdził również, że Polska przekształciła się z państwa demokratycznego na autorytarny kraj, w którym oprócz mediów publicznych miały zostać upolitycznione m.in. Trybunał Konstytucyjny, prokuratura i instytucje kultury. W jego opinii politycy PiS dążą do zniszczenia mediów prywatnych, a wszystko to ma być robione w celu ukrywania skandali korupcyjnych czy fałszowaniu historii.

Na artykuł Michnika mocno zareagował prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz, który przyrównał naczelnego “GW” do postaci Sarumana z tolkienowskiego “Władcy Pierścieni”.

-Saruman. Był potężnym magiem po stronie dobra. Zdradził, sądząc że w sojuszu z Sauronem będzie tym ważniejszym, a co najmniej liczącym się. Przegrał wszystko i kończy jako Szarkej – bezsilny, złośliwy dziad, zdolny tylko do małych psot i bluzgania hobbitom – napisał Ziemkiewicz.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy/ Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij