Najnowsze wiadomości z kraju

Ostre słowa prezydenta Dudy w sprawie kryzysu na granicy. “Odpowiedzialność ponosi Donald Tusk”

– Za sprawę zatrzymania polskich żołnierzy za oddanie strzałów ostrzegawczych na polsko-białoruskiej granicy odpowiedzialność ponosi premier Donald Tusk i jego współpracownicy – oświadczył prezydent Andrzej Duda. Prezydent wygłosił oświadczenie związane ze sprawą zatrzymania polskich żołnierzy za oddanie strzałów ostrzegawczych na polsko-białoruskiej granicy.

– Ta sprawa wymaga spokojnego i szczegółowego wyjaśnienia. Proszę nie szukać w tej chwili kozłów ofiarnych, proszę nie przerzucać odpowiedzialności. Za sprawę w istocie odpowiedzialność ponosi premier, ponoszą tą odpowiedzialność jego współpracownicy – ocenił prezydent Duda.

Pytał też szefa rządu Donalda Tuska, dlaczego przez ponad dwa miesiące nie poinformował go o tym zdarzeniu. “Jak to się stało, że o takim zdarzeniu dowiaduję się de facto z mediów?” – pytał prezydent.

Podkreślił też, że konieczne jest zwiększenia środków dla ochrony polskich żołnierzy. “To kwestia naszej odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszych żołnierzy” – dodał.

Prezydent zaapelował do wszystkich stron sceny politycznej o pozostawienie tej sprawy do poniedziałku, do zakończenia kampanii i wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Źródło: Stefczyk.info za PAP/X Autor: red.
Fot. PAP

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij