Najnowsze wiadomości ze świata

Ostre słowa księdza: “Ta piękna kobieta to problem dla nazi-feministek”

We włoskim San Remo odbyła się 71. edycja festiwalu piosenki. Wśród osób, które szczególnie się wyróżniły, była z pewnością 31-letnia Beatrice Venezi, która urzekła Włochów niezwykłym talentem wokalnym. Jednak znacznie głośniej zrobiło się na temat jej wypowiedzi, którym rozjuszyła tamtejszą lewicę. A wszystko z tego powodu, że nie życzyła sobie feminatywów w przypadku nazewnictwa jej zawodu. Zadowolenia z jej postawy nie ukrywa ks. prof. Dariusz Kowalczyk.

Tegoroczna edycja festiwalu była pierwszą w historii tego konkursu, która odbyła się bez udziału publiczności. Wśród uczestników pojawiła się 31-letnia Beatrice Venezi, o której zrobiło się po konkursie bardzo głośno. Nie tylko jednak z powodu jej talentu, ale w dużej mierze przez wypowiedź, której udzieliła jednemu z prowadzących festiwal.

-W San Remo 2021, gdzie panowała brzydota LGBTQplus, wyróżniła się Beatrice Venezi, która na scenie była sobą, czyli prawdziwą kobietą – napisał ks. prof. Dariusz Kowalczyk, wykładowca teologii dogmatycznej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie – Ta 31-latka na co dzień jest dyrektorem orkiestry. I tu pojawił się problem dla nazi-feministek. Bo Venezi nie życzy sobie, by zwracać się do niej per dyrektorka orkiestry, ale per dyrektor.

Według duchownego słowa kobiety mocno oburzyły lewicowe środowiska na Półwyspie Apenińskim, dla których stosowanie feminatywów i żeńskich końcówek przy określaniu nazw poszczególnych zawodów, stało się priorytetem. Przemówienie Venezi zostało skrytykowane w liberalne mediach we Włoszech, a także przez polityków lewicowych ugrupowań. Przykładem jest Laura Boldrini, członek Izby Deputowanych Włoch z ramienia Partii Demokratycznej, według której Venezi “nie ma szacunku do samej siebie”.

Tak! Dziś największymi wrogami pięknych, zdolnych kobiet są tzw. bojowniczki o prawa kobiet – uważa ks. prof. Kowalczyk.

W San Remo 2021, gdzie panowała brzydota LGBTQplus, wyróżniła się Beatrice Venezi, która na scenie była sobą, czyli…

Opublikowany przez Dariusza Kowalczyka Środa, 10 marca 2021

Źródło: Stefczyk.info na podst. Tysol/ Facebook Autor: JD
Fot. Twitter

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij