Najnowsze wiadomości ze świata

Ośmiolatka z Ukrainy poruszyła serca publiczności. Jej słowa doprowadzają do łez

Ośmiolatka z Ukrainy wystąpiła na scenie hiszpańskiej edycji „Mam talent”. Swoimi słowami poruszyła publiczność, a jurorzy nie mogli ukryć łez.

Zlata Khomenko z Ukrainy wystąpiła w hiszpańskim programie „Mam talent”. Ośmiolatka wykonała taniec balowy, ale największe poruszenie wywołała swoimi słowami. Występ zadedykowała wszystkim ukraińskim dzieciom i całemu krajowi.

Dziewczynka podziękowała za możliwość uczestnictwa w talent show i poprosiła o wsparcie Ukrainy. Wyraziła nadzieję, że wojna się skończy, a ona będzie mogła wrócić do ojczyzny. W oczach dziewczynki pojawiły się łzy, a wzruszenia nie mogli ukryć również jurorzy.

Po inwazji Putina na Ukrainę, okrutny los spotkał tamtejsze dzieci. Rosjanie nielegalnie wywożą niepełnoletnich do swojego kraju. Ich sytuacja jest trudna do ustalenia, ale wiadomo, że niektóre z nich oddawane są do adopcji, a inne trafiają do specjalnych ośrodków.

Obecne dane Ukraińskich władz mówią o blisko ośmiu tysiącach dzieci deportowanych do Rosji, jednak może być to prawdopodobnie większa liczba.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter/wp Autor: MS
Fot. Twitter/Euromaidan Press

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij