Najnowsze wiadomości z kraju

Ośmiolatek i sześciolatka samotnie ruchliwą ulicą zmierzali do Lublina

Pod opiekę rodziców przekazano 8-letniego chłopca i 6-letnią dziewczynkę. Niebędące rodzeństwem dzieci samotnie zmierzały ze Świdnika do galerii handlowej w Lublinie. Oświadczyły, że chciały kupić sobie zupkę chińską – poinformowała w poniedziałek policja.

Asp. szt. Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku przekazała, że w niedzielę policja otrzymała zgłoszenie o dzieciach bez opieki na ruchliwej al. Jana Pawła II, która znajduje się między Świdnikiem a Lublinem. Na miejscu mundurowi natrafili na 8-latka na rowerze. Chłopiec jechał poboczem, prawą stroną drogi. Za nim biegła 6-letnia dziewczynka.

“Dzieci oświadczyły, że wybierają się do galerii handlowej do Lublina, gdzie chcą kupić sobie zupkę chińską. Dzieci zostały przekazane pod opiekę rodzicom” – podała Domaradzka.

Do drugiej podobnej sytuacji doszło w piątek. “Kobieta zadzwoniła na numer alarmowy twierdząc, że została zaczepiona przez małego chłopca, który poprosił, by odprowadzić go do domu” – poinformowała policjantka.

Okazało się, że 4-latek był na placu zabaw pod opieką babci i niepostrzeżenie oddalił się. “Na miejsce interwencji przybyła matka chłopca, której policjanci przekazali dziecko” – podała Domaradzka.

Policja poinformowała o zdarzeniach sąd rodzinny. Zaapelowała do rodziców i opiekunów o opiekę nad dziećmi i uczenie ich, że nie powinny oddalać się samodzielnie.

Źródło: PAP Autor: Piotr Nowak
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij