Najnowsze wiadomości z kraju

Ośmieszyła się podczas przesłuchania Jarosława Kaczyńskiego, teraz została rzeczniczką klubu PSL-TD

Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL-TD) przekazał w czwartek, że nową rzeczniczką klubu parlamentarnego Polskie Stronnictwo Ludowe – Trzecia Droga została posłanka Magdalena Sroka.

Wcześniej funkcję tę pełniła Kinga Kołodziejczak, która zastąpiła na tym stanowisku obecnego wiceministra klimatu i środowiska Miłosza Motykę.

Na początku lutego 2021 r. doszło do sporu w ramach Porozumienia, w trakcie którego Magdalena Sroka opowiedziała się po stronie ówczesnego przewodniczącego partii Jarosława Gowina. W czerwcu 2021 r. została wiceprezesem Porozumienia, a w sierpniu tego samego roku w związku z decyzją o wystąpieniu parlamentarzystów Porozumienia z klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość współtworzyła nowo powstałe koło parlamentarne swojej partii. W grudniu 2022 r., po rezygnacji złożonej przez Jarosława Gowina została wybrana na prezesa Porozumienia.

W lipcu 2023 r. wraz z dwojgiem posłów tej partii Sroka przystąpiła do klubu parlamentarnego Koalicji Polskiej (obecnie klub PSL-TD).

Magdalena Sroka jest szefową sejmowej komisji śledczej ds. Pegasusa, która bada legalność, prawidłowość i celowość czynności podejmowanych z wykorzystaniem tego oprogramowania m.in. przez rząd, służby specjalne i policję od listopada 2015 r. do listopada 2023 r. Komisja ma też ustalić, kto był odpowiedzialny za zakup Pegasusa i podobnych narzędzi dla polskich władz.

 

Źródło: Autor:
Fot. PAP/Szymon Pulcyn

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij