Najnowsze wiadomości z kraju

Oskarżenia wobec abpa Gądeckiego. Watykan kończy postępowanie

Stolica Apostolska postanowiła zakończyć postępowanie w sprawie abpa Stanisława Gądeckiego. Watykan poinformował, że oskarżenia wobec polskiego arcybiskupa dotyczące zaniedbań w kwestii nadużyć seksualnych przez księży są bezpodstawne.

Za bezpodstawne uznała Stolica Apostolska oskarżenia wobec abp. Stanisława Gądeckiego dotyczące jego rzekomych zaniedbań, w kwestii nadużyć seksualnych popełnionych wobec osób małoletnich przez dwóch kapłanów.- czytamy we wtorkowym komunikacie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

Nuncjatura informuje, że w następstwie formalnych zgłoszeń, Stolica Apostolska przeprowadziła postępowanie dotyczące rzekomych zaniedbań abp. Stanisława Gądeckiego w kwestii nadużyć seksualnych popełnionych wobec osób małoletnich przez jednego kapłana archidiecezji poznańskiej i jednego kapłana diecezji bielsko-żywieckiej.

“Po dokładnej analizie zebranej dokumentacji, Stolica Apostolska uznała powyższe oskarżenia za bezpodstawne, wobec czego skargi złożone w tych sprawach zostają oddalone, a postępowanie uznaje się za zakończone” – poinformowano w komunikacie.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: MS
Fot. wikipedia

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij