Wiadomości sportowe z kraju i świata

Orlen zaprezentował nowy bolid F1. Włoski kierowca Alfa Romeo: “To najładniejszy bolid, jaki widziałem w tej ekipie”

Włoch Antonio Giovinazzi nie ukrywa, że zaprezentowany w Warszawie bolid C41 zespołu Formuły 1 Alfa Romeo Racing Orlen jest najładniejszy, jaki widział w czasach swoich występów w ekipie. “Czekam już na pierwsze testy” – dodał. W gali brał udział również m.in. Robert Kubica.

“W każdym sezonie, gdy widzimy bolid po raz pierwszy, człowiek jest podekscytowany. Ten jest najładniejszy ze wszystkich, jakie widziałem w ciągu trzech sezonów, od kiedy jestem w tym zespole. Oczywiście również szybszy, więc nie mogę doczekać się pierwszych testów i momentu, gdy po raz pierwszy poprowadzę bolid. Mam nadzieję, że będziemy osiągać sukcesy w nadchodzącym sezonie” – powiedział Giovinazzi.https://twitter.com/DanielObajtek/status/1363823563241902080

Prezentacja w Teatrze Wielkim Operze Narodowej była pierwszą tego typu w Polsce, co podkreślił Robert Kubica, kierowca rezerwowy i testowy w zespole Alfa Romeo Racing Orlen.

“Dla mnie, kierowcy z Polski, tego rodzaju wydarzenie, czyli pierwsza prezentacja w Polsce, jest czymś niesamowitym. Myślę, że wszyscy możemy podziękować naszemu głównemu sponsorowi, PKN Orlen. Dzięki temu nie tylko dla mnie, ale i dla polskich kibiców jest to szczególny dzień” – przyznał Kubica.

W gali wziął udział również inny z kierowców teamu Alfa Romeo C41, doświadczony Fin Kimi Raikkonen.

“Przede wszystkim cieszę się, że mogę zobaczyć ten bolid. To dla nas spora niewiadoma. Zmieniły się niektóre zasady. Mam nadzieję, że uplasujemy się wyżej niż rok temu. Pewne wyobrażenie będziemy mieć za kilka tygodni, po testach. I za nieco ponad miesiąc, po pierwszym wyścigu” – powiedział Raikkonen.

 

Źródło: (PAP) Autor: bia/ cegl/
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij