Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

Orlen wchodzi na Ukrainę. Podpisano umowę

PKN Orlen wkrótce zacznie eksportować benzynę i olej napędowy na Ukrainę. Podpisali umowę z Ukrnaftą, największym ukraińskim przedsiębiorstwem petrochemicznym.

O podpisaniu umowy poinformował na swoim Facebooku dyrektor generalny Ukrnafty Serhij Koreckij. Podpisany kontrakt dotyczy bezpośredniego zakupu oleju napędowego i ropy od Orlenu, „Ponadto Ukrnafta negocjuje z Orlenem w sprawie eksportu ropy naftowej” – dodał.

Korecki wytłumaczył też, dlaczego ta umowa jest dla Ukrainy tak ważna. „Konieczne jest pozyskiwanie produktów naftowych na potrzeby własne i rynek krajowy bezpośrednio od producentów po najkorzystniejszych cenach; konieczne jest zwolnienie miejsca w podziemnych magazynach na nowo wydobytą ropę; mam nadzieję, że wkrótce będę mógł podzielić się dobrymi wiadomościami na ten temat” – napisał – „Dziękujemy naszym polskim partnerom i mamy nadzieję na trwałą i owocną współpracę”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TySol Autor: WM
Fot. Artur Andrzej, CC0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij