Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

Orlen: rada nadzorcza spółki postanowiła odwołać Daniela Obajtka z zarządu Orlenu

Rada nadzorcza spółki postanowiła odwołać Daniela Obajtka z zarządu Orlenu z upływem dnia 5 lutego 2024 roku – poinformował w czwartek Orlen.

“Rada Nadzorcza Spółki, po zapoznaniu się z pismem Prezesa Zarządu ORLEN S.A. Pana Daniela Obajtka, w którym oświadczył, że +oddaje się do dyspozycji Rady Nadzorczej, w zakresie sprawowanej funkcji+, postanowiła odwołać Pana Daniela Obajtka z Zarządu ORLEN S.A. z upływem dnia 5 lutego 2024 roku” – napisano w komunikacie giełdowym Orlenu.Wcześniej były już prezes Orlenu w rozmowie z Bogdanem Rymanowkim na antenie Radia Zet zapowiedział, że oddał się do dyspozycji rady nadzorczej.

– Oddałem się do dyspozycji rady nadzorczej i dziś będzie decyzja rady nadzorczej – poinformował. Pytany, czy oddanie się do dyspozycji rady oznacza podanie się do dymisji, Obajtek powiedział: “Dziś będzie decyzja, bo jest to spółka akcyjna i mogę tylko komunikować się przez relacje inwestorskie i przez informację, która jest informacją wrażliwą. Mogę tylko tyle powiedzieć, że oddałem się do dyspozycji” – podkreślił.

“To jest sprawa honorowa i dziś będą podjęte decyzje” – dodał.

Źródło: Autor:
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij