Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

Orlen przejmie Polska Presse w lutym? Decyzja UOKiK „dosłownie na dniach”

Wiceprezes PKN Orlen Jan Szewczak oświadczył, że koncern spodziewa się decyzji Prezesa UOKiK ws. przejęcia Polska Presse „dosłownie na dniach”. Jak dodał, realny termin transakcji to „końcówka lutego”.

Jak mówił w czwartek Szewczak, decyzja Prezesa UOKiK powinna zostać wydana już wkrótce, a w całej transakcji „nie ma żadnych elementów zagrożenia konkurencji czy podziału rynku”. Jak dodał, „liczymy, że realnie końcówka lutego” to moment, w którym – już po otrzymaniu niezbędnych zgód – transakcja może dojść do skutku.

Szewczak podkreślał, że tylko ktoś, „kto nie zna szczegółów” tej transakcji, może mieć wobec niej wątpliwości. „Nie robimy złych interesów.(…) Zapewniam, że wszystkie niezbędne zgody, badania i analizy zostały wykonane przez bardzo renomowanych doradców” – stwierdził. „Wiele sobie obiecujemy” po przejęciu Polska Presse – dodał.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij