Najnowsze wiadomości ze świata

Organizacje LGBT nie otrzymają już pieniędzy. „Powrót do normalności”

Słowacka minister kultury Martina Šimkovičová oświadczyła, że kierowany przez nią resort nie będzie przekazywał już środków na organizacje pozarządowe związane ze środowiskiem LGBT. Polityk podała przykład jednego z największych miast w kraju, które współfinansuje występy drag queen dla młodzieży, a teraz boryka się z kryzysem.

Šimkovičová wydała specjalne oświadczenie, w którym poinformowała, że kierowany przez nią resort chce „powrotu do normalności”. W tym celu ministerstwo kultury podjęło decyzję o zakończeniu finansowania organizacji pozarządowych, organizujących wydarzenia związane ze środowiskiem LGBT.

Słowacka polityk przypomniała, że pod koniec stycznia w Koszycach odbędą się warsztaty drag queen.

Chłopcy i dziewczęta z różnych krajów przyjadą, aby uczyć się występów draq queen – powiedziała. Dodała, że wydarzenie finansowane jest przez Unię Europejską i Republikę Słowacką.

Minister kultury poinformowała, że władze jednego z największych miast w kraju, w którym odbędą się warsztaty, przekazały na ten cel 5 tysięcy euro. Zauważyła jednocześnie, że Koszyce zmagają się z problemami finansowymi.

Pierwszego grudnia, ze względu na dotkliwy brak funduszy oficjalnie weszły w tryb kryzysowy – dodała.

Dlatego chcę z wyprzedzeniem ogłosić opinii publicznej, że na takiego rodzaju szkolenia dla młodzieży, dla seksualnego programu rozrywkowego LGBT organizowanego przez organizacje pozarządowe nie będzie już Departament Kultury wydawać pieniędzy podatników – oświadczyła Šimkovičová.

Moją fundamentalną wizją przyszłej pracy departamentu jest powrót do normalności – podkreśliła.

Źródło: stefczyk.info/na podst.X/euractiv Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij