Najnowsze wiadomości ze świata

Opozycja wzywa Scholza, by przekazał światu, że Niemcy nie mogą przyjmować więcej migrantów

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz musi wysłać sygnał do całego świata, że nasze możliwości przyjmowania kolejnych imigrantów się wyczerpały i musimy powstrzymać nielegalne migracje – powiedział sekretarz generalny opozycyjnej chadeckiej CDU Carsten Linnemann dziennikowi “Bild”.

Zdaniem Linnemanna Scholz powinien wygłosić przemówienie w Bundestagu “tak szybko, jak to możliwe, po osiągnięciu porozumienia w sprawie paktu azylowego”.

Sekretarz frakcji parlamentarnej chadeckiej Unii CDU/CSU Thorsten Frei powiedział “Bildowi”, że “kanclerz nie może już się uchylać; musi także przejąć inicjatywę w Europie”.

Obaj politycy opozycji opracowali pięciopunktowy plan nowej niemieckiej polityki migracyjnej.

Ten “pakt azylowy” przewiduje między innymi stacjonarne kontrole na granicy Niemiec ze Szwajcarią, Polską i Czechami oraz karty przedpłacone zamiast pieniędzy w ramach świadczeń dla osób, które ubiegają się o azyl. W ten sposób CDU chce uniemożliwić osobom ubiegającym się o azyl przesyłanie pieniędzy do swoich krajów.

Źródło: PAP Autor: Z Berlina Berenika Lemańczyk(
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij