Najnowsze wiadomości z kraju

Opozycja wystawia wspólnego kandydata w Rzeszowie

Koalicja Obywatelska, Polska 2050, Polskie Stronnictwo Ludowe i Lewica popierają kandydaturę Konrada Fijołka na prezydenta Rzeszowa. To kandydat obywatelski, on wyrasta stąd – mówili liderzy ugrupowań opozycyjnych na konferencji w Rzeszowie.

Szef PO Borys Budka wyraził przekonanie, że Konrad Fijołek będzie symbolem, że porozumienie i współpraca są tym, co sprawdza się najlepiej. “Jesteśmy tutaj wspólnie, by podkreślić, że idea samorządności, obywatelskości, ale przede wszystkim elementarnej przyzwoitości nakazuje poparcie jednego najlepszego kandydata” – mówił Budka, dodając, że wyborcy oczekują od opozycji porozumienia.

Z kolei lider Polski 2050 Szymon Hołownia ocenił, że Konrad Fijołek spełnia wszystkie warunki, których oczekiwał od dobrego kandydata na prezydenta Rzeszowa: nie jest “przywieziony w teczce z Warszawy”, tylko jest samorządowcem wskazanym przez lokalne organizacje.

Liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka oświadczyła, że jest dumna, że może stanąć obok takiego kandydata, jak Konrad Fijołek. “Rzeszów nie potrzebuje partyjnych barw. Rzeszów nie potrzebuje wojny na górze. Rzeszów potrzebuje wolności, samorządności, odpowiedzialności. Samorządność, odpowiedzialność, wolność i demokratyczny rozdział – w tym funduszy europejskich – gwarantuje Konrad Fijołek” – podkreśliła.

Także prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zwracał uwagę, że Konrad Fijołek jest obywatelskim kandydatem. “Ten kandydat wyrasta stąd, on jest z Rzeszowa, on nie musi się uczyć ulic, jakie są w Rzeszowie, gdzie są szkoły, gdzie jest boisko i gdzie brakuje placu zabaw, gdzie trzeba wybudować żłobek, bo człowiek jest najważniejszy. To jest rzecz święta i najważniejsza w tej kandydaturze, że ona jest stąd i nie my ją zgłosiliśmy, tylko ogłosiliście ją wy, mieszkańcy Rzeszowa” – mówił Kosiniak-Kamysz.

Lider SLD Włodzimierz Czarzasty stwierdził, że Fijołek ma bardzo dużą szansę, by zostać prezydentem całego kraju, nie tylko Rzeszowa, ponieważ – jak mówił – jest pierwszą osobą, który na jednym placu zgromadził Budkę, Hołownię, Kosiniaka-Kamysza, Nowacką i Czarzastego. “Człowiek, który zjednoczył w sprawie Rzeszowa opozycję, (…) wygra te wybory” – dodał.

Źródło: PAP Autor: Aleksandra Rebelińska, Wojciech Huk
Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij