Najnowsze wiadomości z kraju

Opancerzony pojazd i śmigłowce w akcji. Potężne uderzenie służb w fabrykę narkotyków

Policjanci z CBŚP we współpracy z BOA oraz kontrterrorystami z Gdańska zlikwidowali fabrykę narkotyków zlokalizowaną w okolicach Słupska. W akcji wykorzystano specjalistyczny sprzęt ochronny oraz śmigłowce Black Hawk i opancerzone pojazdy.

Według ustaleń śledczych w jednej z hal na terenie powiatu słupskiego miały być produkowane na wielką skalę narkotyki. W specjalnej akcji policji mającej zlikwidować nielegalny interes brali udział funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji „BOA” oraz Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji z Gdańska. Wspierali ich również piloci z Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Komendy Głównej Policji oraz eksperci z laboratorium kryminalistycznego KWP w Gdańsku. Na miejsce skierowano także strażaków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego z Gdyni.

Podczas akcji funkcjonariusze byli wyposażeni w specjalistyczne kombinezony zabezpieczenia chemicznego. Wykorzystano również policyjne Black Hawki oraz opancerzone pojazdy. To właśnie dzięki nim policjantom udało się dostać na teren, na którym stała hala. Wewnątrz niej było 3 mężczyzn, których zaskoczył widok służb.

Po wejściu do budynku okazało się, że wewnątrz znajduje się ogromne laboratorium wraz z kompletną linią do wytwarzania narkotyków syntetycznych – informuje policja.

Przeprowadzenie akcji pozwoliło na przejęcie 20 ton różnych substancji chemicznych oraz ponad 3,8 tony klefedronu. Według szacunków przejęte przez policję narkotyki były warte na czarnym rynku ponad 61 mln zł.

Do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach doprowadzono trzech mężczyzn zatrzymanych w fabryce. Usłyszeli oni zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wytwarzania znacznych ilości narkotyków, za co grozi im do 20 lat więzienia.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RMF FM Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij