Najnowsze wiadomości ze świata

Opady śniegu odcięły drogę do Polski

Opady śniegu utrudniają w sobotę komunikację w regionie Liberca. Od rana do północy w niedzielę zamknięta jest dla samochodów ciężarowych powyżej 3,5 tony ruchliwa droga I/10 z Tanvaldu do Harrachova i dalej do Polski.

W zależności od stanu drogi i warunków atmosferycznych czas zamknięcia tej trasy może ulec zmianie – powiedział Ondrzej Svoboda z firmy Silnice LK, która odpowiada za drogi w regionie Liberca. Liczący 18 km odcinek drogi I/10 prowadzącej do Polski jest zamykany przy każdych większych opadach śniegu. Wystarczy tam jeden niemogący podjechać pod górę samochód ciężarowy, aby zablokować drogę także dla autobusów i samochodów osobowych.

Drogowcy apelują do kierowców o respektowanie zakazu i nie wjeżdżanie na zamknięty odcinek. Wyznaczone zostały objazdy do Polski prowadzące przez Hradek nad Nysą. Meteorolodzy spodziewają się w czasie weekendu obfitych opadów śniegu. W Górach Izerskich i Karkonoszach może spaść nawet 60 cm nowego śniegu. Mogą się tam tworzyć języki śnieżne, a jazdę będą utrudniać szron i lód. Opady śniegu do 25 cm spodziewane są także w Rudawach.

Źródło: PAP Autor: Z Pragi Piotr Górecki
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Polacy za biedni na wakacje

0 0

Bunt zakonnic. Arcybiskup ekskomunikował cały klasztor

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij