Publicystyka

Onet ponownie wzbudza ogromne kontrowersje. W taki sposób opisali spór o praworządność

Na portalu Onet pojawił się artykuł opisujący spór pomiędzy Polską, a wiceszefową Komisji Europejskiej Verą Jourovą ws. praworządności. Serwis wywołał jednak niemałą kontrowersję związaną z tytułem artykułu, porównując całą sprawę do… wieszania.

We wtorek odbyło się przesłuchanie Polski w ramach procedury zawartej w art. 7 TUE. Rzeczpospolita była reprezentowana przez ministra ds. UE Konrada Szymańskiego, z kolei Komisja Europejska przez jej wiceszefową Verę Jourovą. Podczas procederu poruszono m.in. kwestie związane z przestrzeganiem praw LGBT czy prymatu prawa unijnego nad prawem krajowym.

Zdaniem Szymańskiego przesłuchanie nie miało najmniejszego sensu, gdyż Komisja Europejska od pięciu lat podnosi te same zarzuty wobec Polski. Przypomina także, że większość spraw w tej kwestii toczy się już przed Trybunałem Sprawiedliwości UE, stąd też ocenił, że obecnie nikt w KE nie ma pomysłu, jak zakończyć procedurę z art. 7.

Całą sprawę opisał Onet. I wzbudził przy tym kontrowersję, a wszystko z powodu tytułu artykułu, który odnosił się do wtorkowego przesłuchania: “Europejska pętla na szyi łamiących praworządność zaciska się coraz mocniej”.

Jednak przyrównanie do szubienicy to nie jedyne zastrzeżenie, jakie internauci mieli wobec tekstu autorstwa Piotra Macieja Kaczyńskiego. Dziennikarzowi zarzuca się stronniczość w całym sporze oraz aprobatę dla potencjalnej kary dla Polski, pytającego się, czy “taki scenariusz jest realny”.  Mężczyzna ocenił także za bezzasadną reakcję premiera Morawieckiego, który skierował szereg wniosków do Trybunału Konstytucyjnego ws. zbadania zgodności trzech przepisów TUE z polską konstytucją.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info/ Onet Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij