Publicystyka

Onet nazwał ich faszystami. Piękne zachowanie węgierskich kibiców

Kilka dni temu na łamach Onetu pojawił się artykuł szkalujący węgierskich kibiców, których nazwano bojówkami powiązanymi z neofaszystami. Być może dziennikarzom portalu nie podoba się fakt, że kibice Madziarów tworzą najlepszą atmosferę na tegorocznych mistrzostwach, a także często dają wyraz swojej sympatii wobec Polski. Dowodem tego film, który podbił serca Polaków.

Budapeszt jest jednym z miast gospodarzy Mistrzostw Europy. Do tej pory rozegrano na nim dwa spotkania reprezentacji Węgier – z Portugalią oraz Francją – i trzeba przyznać, że do tej pory stanowiły one najlepsze mecze turnieju pod względem atmosfery na trybunach. Pomogły w tym niewątpliwie dwa fakty – brak ograniczeń w pojemności stadionu, a także węgierscy kibice, którzy głośnym dopingiem motywowali swoich piłkarzy do walki.

Tematem fanów Madziarów zainteresował się Onet. I nie miał o nich najlepszego zdania. Dziennikarze portalu należącego do Ringier Axel Springer Polska skupili się przede wszystkim na grupie “Carpatian Brigade 09”, którzy mają być, ich zdaniem, ściśle powiązani ze środowiskiem neofaszystów. W tekście przedstawiono ich w złym świetle jako “bandę osiłków”, pokazując ich jako brutalnych i homofobicznych, z którymi UEFA od dłuższego czasu ma toczyć zażarty bój.

Tymczasem serca Polaków podbija nagranie węgierskich kibiców, którzy przed jednym ze spotkań pozdrawiają Polskę, podkreślając wieloletnią przyjaźń pomiędzy obydwoma narodami.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot. Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij