Publicystyka

Olbrychski staje w obronie zaszczepionych celebrytów i obraża Polaków. “Ogromna część mojego narodu jest głupia”

Stacja TVN opublikowała na swojej stronie internetowej niewyemitowany wcześniej odcinek “Kropki nad i”, gdzie gościem Moniki Olejnik był Daniel Olbrychski. Temat rozmowy skupił się aferze związanej ze szczepieniami celebrytów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Aktor stanął po stronie swoich kolegów po fachu, a także obraził Polaków oburzonych całą sprawą.

Daniel Olbrychski w rozmowie z Moniką Olejnik poruszył kwestię afery na WUM-ie, gdzie zaszczepionych zostało kilka osób znanych ze świata polityki, showbiznesu czy mediów, którzy nie należeli do grupy “0”. Wśród grupy osób zaszczepionych poza kolejnością znaleźli się m.in. Leszek Miller, Krystyna Janda, Wiktor Zborowski, Andrzej Seweryn, Maria Seweryn czy Radosław Pazura. Mężczyzna postanowił stanąć w obronie swoich kolegów po fachu, przyznając, iż współczuje Krystynie Jandzie oraz inny celebrytom, na których spadła ogromna lawina krytyki.

– Przecież oni się tam nie pchali, tylko zostali zaproszeni – twierdzi Olbrychski.

Mężczyzna stwierdził, iż nie zaszczepił się, gdyż “jest wyczulony na prowokację”. Dodał, że gdyby został zaproszony, to “przyszedłby z wolnymi mediami”. Winą za całą aferę obarczył Prawo i Sprawiedliwość z Jarosławem Kaczyńskim na czele, w przypadku którego stwierdził, iż “dzieli Polaków bardziej, niż zaborcy”.

W pewnym momencie Olejnik zapytała się Olbrychskiego na temat demokratycznych wyborów Polaków. Odpowiedź aktora z pewnością zaskoczyła wiele osób.

Czy mam powiedzieć, że znaczna część mojego ukochanego narodu jest bezdennie głupia? – zapytał mężczyzna.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info/ Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij