17-latek zgwałcił w lesie dziewczynkę Najnowsze wiadomości ze świata

Okrutna zbrodnia w lesie. Syryjczyk zaniósł tam dziecko i je zgwałcił

Do szwedzkiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Syryjczykowi. Podejrzewa się go, że zgwałcił 13-letnią dziewczynkę, którą wcześniej zaniósł do lasu. To właśnie w tym miejscu miał dopuścić się zbrodni. Okazuje się jednak, że to niejedyny problem z prawem nastolatka.

Portal Samnytt poinformował, że prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 17-latkowi z Syrii. W dokumencie wskazano, że do przestępstwa doszło w nocy 12 lipca br. Śledczy ustalili, że nastolatek zaniósł 13-letnią dziewczynkę w głąb lasu na południe od Hässleholm i tam ją zgwałcił.

Prokuratura sklasyfikowała przestępstwo jako gwałt na dziecku. Według śledczych napastnik miał „wykazać się szczególną bezwzględnością i brutalnością” wobec ofiary. Portal Samnytt podkreśla, że dziewczynka, którą karetka przewiozła do szpitala, była zszokowana, a to co stało się w lesie było dla niej traumatyczne.

Zgwałcenie 13-letniej dziewczynki to niejedyne przestępstwo, za które odpowie Syryjczyk. 17-latka oskarżono również o napaść na 16-latkę. W połowie kwietnia w szkole w Hässleholm miał zaatakować ją słownie. Następnie złapał ją za gardło i kopnął.

Portal ustalił w Szwedzkiej Agencji Migracyjnej, że Syryjczyk przybył do Szwecji podczas kryzysu migracyjnego w październiku 2015 roku. W tym samym czasie dotarli tam także jego rodzice i dwójka rodzeństwa. Po trzech latach nastolatek złożył wniosek o szwedzkie obywatelstwo, które następnie otrzymał w 2019 roku.

W związku z tym nie może zostać wydalony ze Szwecji – pisze Samnytt.

Przypominamy

Jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś złego, lub wiesz, że życie jakieś osoby jest zagrożone, nie wahaj się dzwonić pod numer alarmowy 112. Korzystaj z bezpłatnych telefonów pomocowych, takich jak m.in.:

116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00,
800 70 2222: całodobowe centrum wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym,
116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,
800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Zobacz też:

Imigrant dokonał brutalnego gwałtu. Sąd przyznał mu odszkodowanie

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij