Najnowsze wiadomości z kraju

Ojciec Tadeusz Rydzyk znowu organizuje sylwestra dla młodzieży. I znowu robi to najtaniej

Ojciec Tadeusz Rydzyk jak nikt potrafi wprawić w osłupienie nieprzychylnych mu dziennikarzy i polityków. Tym razem znowu dolał oliwy do ognia i pokazał, że w trudnych czasach kryzysu można bawić się z kulturą i tanio. Najsłynniejszy polski redemptorysta, już drugi rok z rzędu postanowił zorganizować imprezę sylwestrową dla młodzieży w wieku 13-19 lat. Tym razem jednak zabawa ma trwać cztery nie trzy dni. Cena jednak pozostaje niezmienna – zabawę uczestnicy zapłacą zaledwie… 150 zł. W cenę wliczone są nocleg i wyżywienie. To z pewnością najtańsza oferta na rynku, którą trudno będzie pobić!

“Sylwester z wartościami – Życie to Coś Więcej!” – to nazwa wydarzenia organizowanego przez założoną przez o. Rydzyka Akademię Kultury Społecznej i Medialnej (AKSiM) w Toruniu. To już kolejny raz, jak toruński duchowny wyciąga ręce, by zapewnić zabawę dzieciom.

Sylwester z wartościami – Życie to COŚ WIĘCEJ!, a podczas niego warsztaty taneczne, muzyczne i psychologiczne, zwiedzanie Torunia, spotkania z zaproszonymi gośćmi oraz czas na modlitwę i refleksję – oczywiście nie zabraknie dobrej zabawy sylwestrowej!Czas dla ciała i dla ducha!

“Impreza” zacznie się 29 grudnia 2023 r., a skończy 1 stycznia 2024 r. Co czeka uczestników wydarzenia przez te cztery dni?

– Mijający rok był niezwykle bogaty w różne wydarzenia, również te nieprzewidywalne. Krótko mówiąc – mógł nas zadziwić, ale i zmęczyć. Jaki będzie nadchodzący? Tego nie wiemy, ale na pewno nie pozostanie obojętny. Dlatego proponujemy ci dobrze zakończyć ten rok i dobrze rozpocząć nowy – możemy przeczytać na stronie Radia Maryja -Zapraszamy cię na Sylwestra z cyklu Życie to COŚ WIĘCEJ! Od 29 grudnia 2023 roku do 1 stycznia 2024 roku w hotelu akademickim Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W programie czas na zastanowienie i zatrzymanie nad sobą i mijającym rokiem, modlitwa, Eucharystia, ale i dobre spotkania z innymi ludźmi i świetna zabawa sylwestrowa. Kto był z nami w ubiegłym roku, ten wie! – zachwalają organizatorzy.

Trzeba przyznać, że na tle różnych komercyjnych imprez, ta organizowana przez duchownego z Torunia wygląda bardzo ciekawie. Interesujący program, dużo większe bezpieczeństwo, bo tam młodzież nie uświadczy alkoholowych ekscesów, a przede wszystkim cena. W czasach szalejącej inflacji 150 zł za 3 dni zabawy i refleksji to niemalże opłata symboliczna, jeżeli wliczymy w to wyżywienie i nocleg.

Na stronie rozgłośni możemy przeczytać też apel, jaki do ludzi starszych kierują organizatorzy:

– Drodzy rodzice i dziadkowie! Zachęcamy do polecenia naszego spotkania waszym dzieciom i wnukom. To może być dla nich dobry, wartościowo spędzony czas w gronie rówieśników – czytamy.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij