Publicystyka

Ojca Rydzyka “opętał szatan”? Zadziwiająca teoria Lecha Wałęsy

Lech Wałęsa w rozmowie z “Faktem” odniósł się do obchodów 29 rocznicy powstania Radia Maryja. Były prezydent komentował m. in. wypowiedź o. Tadeusza Rydzyka na temat biskupa Edwarda Janiaka. Wałęsa przyznał, że jego zdaniem “dyrektora rozgłośni opętał szatan”.

Przypomnijmy, 5 grudnia br. Radio Maryja obchodziło 29 rocznicę powstania. W trakcie mszy świętej, założyciel rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk, mówił o biskupie Edwardzie Janiaku, którego nazwał “współczesnym męczennikiem”. Dodał też: “To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus?”.

Wypowiedź o. Rydzyka odbiła się szerokim echem w całej Polsce i spotkała się z ogromną krytyką. Oburzenia nie krył również Jarosław Wałęsa, który posunął się do wyzywania duchownego od “gnid” i deklarował, iż zamierza “opuścić katolicką wspólnotę”.

Do słów założyciela Radia Maryja odniósł się także Lech Wałęsa w rozmowie z “Faktem”. Były prezydent podzielił się zaskakującą teorią. Według niego o. Tadeusza Rydzyka “opętał szatan, który nim kieruje”. Stwierdził również, iż należy się modlić o to, aby szatan opuścił duchownego. Nie wykluczał również egzorcyzmów.

– Pan Bóg kieruje nami, ale trzeba mu pomóc w wypędzeniu tego szatana. Jak to zrobić? Po pierwsze, modlitwa. Po drugie, uświadamianie Rydzykowi, że kieruje nim szatan. A po trzecie, trzeba go poddać egzorcyzmom, by tego szatana ostatecznie z niego wypędzić – powiedział Wałęsa.

Dodajmy, iż twórca toruńskiej rozgłośni katolickiej wydał oświadczenie, w którym tłumaczył swoją wypowiedź:

– W słowach, które wypowiedziałem 5 grudnia 2020 r. przy okazji obchodów rocznicy założenia Radia Maryja, nie było moją intencją ranienie kogokolwiek, a zwłaszcza osób, które jako małoletnie doświadczyły przestępstw seksualnych ze strony duchownych – podkreślił o. Tadeusz Rydzyk.

– Chcę stanowczo oświadczyć, iż w słowach, które wypowiedziałem 5 grudnia 2020 r. przy okazji obchodów rocznicy założenia Radia Maryja, nie było moją intencją ranienie kogokolwiek, a zwłaszcza osób, które jako małoletnie doświadczyły przestępstw seksualnych ze strony duchownych. Tacy sprawcy, po rzetelnym dochodzeniu i udowodnieniu, winni spotkać się ze stosowną karą– podkreślił dyrektor Radia Maryja.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fakt Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij