Najnowsze wiadomości z kraju

Ogromny wstrząs na Śląsku. Tąpnięcie było odczuwalne w wielu miastach

We wtorek rano mieszkańcy Śląska odczuli potężny wstrząs. Internauci podzielili się swoimi wrażeniami w internecie, opisując siłę tąpnięcia oraz jej efekt w postaci kołyszących się mebli. Rzeczniczka prasowa Głównego Instytutu Gornictwa poinformowała, że do wstrząsu doszło w rejonie eksploatacji górniczej kopalni Bobrek należącej do Węglokoksu.

Wtorkowy poranek potoczył się dość niespodziewanie dla mieszkańców Śląska. Kilkanaście minut przed godziną 10 wielu z nich odczuło niezwykle silny wstrząs. Odczuwalny był on na terenie m.in. Zabrza, Bytomia, Katowic czy Chorzowa.

Początkowo, nieświadomi przyczyn tąpnięcia internauci, opisywali, że wstrząs był największy i najsilniejszy od dawna. Pojawiły się także komentarze o kołyszących się meblach

Pierwsze informacje dotyczące porannego zjawiska na Śląsku przekazało na Twitterze Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne. Potwierdzono jedynie, że tąpnięcie miało miejsce oraz opublikowano mapę z jego potencjalnym zasięgiem.

Szczegółowe informacje przekazała dopiero Sylwia Jaosławska-Sobór, rzeczniczka prasowa Głównego Instytutu Górnictwa. Poinformowała, że o godzinie 9:37 doszło do wstrząsu w rejonie eksploatacji górniczej kopalni Borek należącej do Węglokoksu. Wstrząs był dość silny, bo miał siłę ok. 3,4 w skali Richtera, a więc 2×10 do 8 J.

Źródło: stefczyk.info/na podst.rudaslaska.com Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij