Wiadomości sportowe z kraju i świata

Ogromny cios dla Lecha Poznań. UEFA zawiesiła Salamona na kilka godzin przed kluczowym meczem

Lech Poznań poinformował, że Bartosz Salamon został zawieszony przez UEFA z powodu podejrzenia stosowania dopingu. W związku z tym przez trzy miesiące obrońca nie będzie mógł grać w meczach, ani brać udziału w treningach. To oznacza, że podstawowego zawodnika Kolejorza zabraknie w wieczornym starciu z Fiorentiną.

Badanie antydopingowe u Bartosza Salamona przeprowadzono po meczu 1/8 finału Ligi Konferencji Europy, w którym Lech Poznań mierzył się ze szwedzkim Djurgardens. Próbka A dała wynik pozytywny i wykazała obecność chlortalidonu. Według Światowego Kodeksu Antydopingowego jest to diuretyk, środek pozwalający maskować stosowanie innych niedozwolonych substancji, poprzez ich wypłukiwanie.

Ze względu na to, że postępowanie w takich przypadkach może potrwać dużo czasu, Lech Poznań doszedł do porozumienia z UEFA w sprawie dalszych występów zawodnika. Takie rozwiązanie miało obowiązywać do wyjaśnienia sprawy.

Sytuacja wygląda nieco inaczej. Lech Poznań poinformował w czwartek na Twitterze, ze europejska federacja zawiesiła poznańskiego obrońcę na okres trzech miesięcy. Mistrzowie Polski zapowiedzieli odwołanie od tej decyzji.

Lech Poznań otrzymał przed chwilą decyzję UEFA o zawieszeniu Bartosza Salamona na trzy miesiące. W czasie zawieszenia obrońca nie może brać udziału w meczach oraz treningach. Jako klub zdecydowaliśmy o odwołaniu się od tej decyzji – przekazał poznański klub.

Wcześniej włodarze mistrzów Polski zapowiadali, że są gotowi współpracować ze wszystkimi instytucjami piłkarskimi oraz odpowiedzialnymi za zwalczanie dopingu w sporcie, w celu wyjaśnienia sprawy. Klub powołał także niezależną komisję. Eksperci wchodzący w jej skład mają zbadać dokładnie okoliczności tej sprawy.

Zawieszenie Salomona jest niewątpliwym osłabieniem Kolejorza przed ćwierćfinałowym meczem Ligi Konferencji Europy, w którym Poznaniacy zmierzą się z włoską Fiorentiną. 31-letni zawodnik jest podstawowym obrońcą mistrzów Polski. 11 razy wystąpił w koszulce reprezentacji Polski, w tym w ostatnim meczu biało-czerwonych z Albanią.

Lech Poznań podejmie na własnym boisku Fiorentinę w czwartek o godzinie 21:00.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij