Wiadomości sportowe z kraju i świata

Ogromne wyróżnienie dla sędziego Marciniaka. Tego się chyba nikt nie spodziewał!

Szymon Marciniak poprowadzi tegoroczny finał Ligi Mistrzów! Prowadzenie meczu, w którym zagrają Manchester City z Interem Mediolan to kolejne ogromne dla naszego arbitra. Przypomnijmy, w ub. roku w grudniu to właśnie Marciniak prowadził finałowy mecz mistrzostw świata.

Tym razem 42-letni Marciniak poprowadzi mecz, który odbędzie się 10 czerwca w Stambule. W finałowym spotkaniu zagrają ze sobą Manchester City i Inter Mediolan.

To kolejne ogromne wyróżnienie dla polskiego sędziego, który w grudniu sędziował finał mistrzostw świata w Katarze między Argentyną a Francją. Tym razem Polak, po raz ósmy w tym sezonie, został wyznaczony na spotkanie Champions League (ostatnio był arbitrem rewanżowego meczu półfinałowego piłkarskiej Ligi Mistrzów między Manchesterem City a Realem Madryt).

Zgodnie z informacją podaną na Twitterze Jakuba Kwiatkowskiego, Marciniaka będą wspierać na liniach Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, natomiast za VAR będą odpowiadać kolejni sędziowie z Polski, Tomasz Kwiatkowski i Bartosz Frankowski.

 

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij