Najnowsze wiadomości z kraju

Ogromne wsparcie gdańskiego ratusza dla proaborcyjnej fundacji. Porażająca kwota!

Gdańscy radni Prawa i Sprawiedliwości poinformowali za pośrednictwem Twittera o ogromnym wsparciu gdańskiego ratusza dla Fundacji Centrum Praw Kobiet, stowarzyszenia współpracującego z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet i popierającego liberalizację prawa do aborcji. W ciągu niecałych dwóch lat otrzymała ponad 570 tysięcy złotych.

Centrum Praw Kobiet to fundacja feministyczna działająca od ponad 15 lat, której głównym celem jest pomaganie kobietom w zakresie prawnym i psychologicznym. Organizacja współpracuje także z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet, Aborcyjnym Dream Teamem, stowarzyszeniem Dziewuchy Dziewuchom czy posłankami Lewicy w ramach komitetu inicjatywy ustawodawczej “Legalna aborcja – bez kompromisów”.

Jak poinformował gdański radny PiS Hubert Grzegorczyk Fundacja otrzymała nie tak dawno dotację w wysokości 80 tysięcy złotych od ratusza Aleksandry Dulkiewicz na realizację oferty “Wsparcie grup szczególnie wrażliwych”. Wcześniej na ten sam cel organizacja otrzymała również wsparcie finansowe od gdańskiego magistratu w wysokości 40 tysięcy. Miasto dofinansowało także trzy inne projekty prowadzone przez Centrum Praw Kobiet, które w samym 2020 roku otrzymało ponad 250 tysięcy złotych dotacji.

Fundacja cieszy się zresztą dość sporym wsparciem ze strony Gdańska odkąd funkcję prezydent miasta sprawuje Aleksandra Dulkiewicz. Jak poinformowała gdańska radna z ramienia PiS Joanna Cabaj organizacja otrzymała ponad 321 tysięcy złotych wsparcia w ubiegłym roku. Łącznie w okresie niecałych dwóch lat Centrum Praw Kobiet zostało dofinasowane z gdańskiego budżetu o ponad 570 tysięcy złotych.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij