Najnowsze wiadomości ze świata

Ogromne kłopoty niemieckiego giganta. Klientom nie spodobały się zmiany

Jak poinformował niemiecki dziennik „Handelsblatt”, z ogromnymi problemami zmaga się Volkswagen, niemiecki gigant przemysłu motoryzacyjnego. Wszystko z powodu niemal zerowego zainteresowania naszych zachodnich sąsiadów samochodami elektrycznymi. 

Informator dziennika „Handelsblatt” ujawnił, iż krajowa sprzedaż samochodów elektrycznych VW w Niemczech jest daleko w tyle za planami firmy. Jednocześnie gazeta dodała, że zarządzający VW przyznają wprost, że popyt na poszczególne modele z napędem elektrycznym spadł „do zera”. Za taki stan rzeczy Niemcy obwiniają głównie niechęć do kupowania samochodów elektrycznych, cięcia dotacji, wysoką inflację i stosunkowo wysokie ceny.

Na 97 tysięcy wyprodukowanych przez VW elektryków sprzedano jedynie 73 tysięcy (dla porównania w tym samym okresie sprzedano 100 tysięcy Tesli Model Y).

Niemiecki gigant ma poważną konkurencję i wiele wskazuje na to, że przegrywa walkę o klienta. Co gorsza, nie tylko z amerykańskim rywalem, ale także z coraz agresywniejszym chińskim biznesem. Dodatkowo, VW ma ogromne kłopoty nie tylko w segmencie elektryków. Spada także „bardzo wyraźnie” liczba zamówień na modele spalinowe. Jednocześnie rzecznik firmy dodaje, że ta nie jest tak dużym problemem jak „ogólna niechęć do kupowania samochodów elektrycznych”.

 

Źródło: Stefczyk.info za „Handelsblatt” Autor: red.
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij