Wiadomości sportowe z kraju i świata

Ogromne emocje w sieci po prezentacji autokaru polskiej kadry na Euro 2024

Mistrzostwa Europy już za kilka dni! Wielki turniej, na który czekają wszyscy kibice piłki nożnej, zainauguruje w Monachium – 14 czerwca – mecz gospodarzy ze Szkocją. Jak wszyscy wiemy, na Euro zagra także reprezentacja Polski, choć droga do Niemiec była dla naszych Orłów niezwykle trudna, kręta i wyboista. Ważne, iż ostatecznie się udało! Kadra selekcjonera Michała Probierza ma swoją bazę w ośrodku w Hanowerze. Do miejsc, w których będą rozgrywane mecze naszej reprezentacji, piłkarze będą podróżować autokarem Mercedes-Benz Tourismo 15 RHD. Prezentacja autobusu dla polskiej kadry wywołała spore emocje w mediach społecznościowych.

Choć niektórych to pewnie zdziwi, to autokar polskiej kadry rozgrzał gorące głowy kibiców jeszcze przed niemieckim turniejem. Niektórzy wydawali się oburzeni mocno “równościowym” oklejeniem pojazdu. Studząc nieco te emocje warto napisać, że wszystkie reprezentacje na Euro 2024 będą podróżować niemal identycznymi autobusami, które są podobnie “ubarwione” przez gospodarzy.

Organizatorom przekazał je, jeszcze w kwietniu br., Daimler Buses. Wszystkie pojazdy będą wykorzystywane do transportu drużyn do dziesięciu niemieckich miast, w których będą rozgrywane mecze. Wiemy na pewno, że Polacy zagrają w Hamburgu, Berlinie i Dortmundzie.

W Gelsenkirchen, Kolonii czy Lipsku mogą wystąpić tylko w 1/8 finału, w zależności od wyników w fazie grupowej. Oby do niej awansowali, choć – biorąc pod uwagę naszą grupę – nie będzie to łatwe zadanie.

 

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij