Najnowsze wiadomości ze świata

Ogromna awaria internetu. Cały kontynent odcięty od dostępu do sieci

Najwięksi dostawcy usług internetowych w kilkudziesięciu krajach Afryki Zachodniej i Środkowej zgłaszają w czwartek poważne przerwy w dostępie do internetu. Według branżowego portalu Techcabal prawdopodobną przyczyną awarii jest przecięcie co najmniej dwóch podmorskich kabli przy Wybrzeżu Kości Słoniowej na wysokości Abidżanu.

Problemy z brakiem dostępu do internetu występują między innymi w Sierra Leone, Liberii, Nigerii, Nigrze, Gambii, Gwinei, Wybrzeżu Kości Słoniowej i Ghanie.

Według Techcabal w Nigerii prace wstrzymało kilka głównych banków, odcinając swoich klientów od dostępu do aplikacji bankowych.

Nie pracują niektóre banki i urzędy w Liberii i Ghanie.

Tysiące użytkowników informuje również o problemach w Republice Południowej Afryki. Główne kable internetowe, które łączą RPA z Europą, biegną wzdłuż zachodniego wybrzeża Afryki, w tym West Africa Cable System (Wacs) i kabel Google Equiano.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij