Najnowsze wiadomości ze świata

Ogień trawi lasy. W pożarach zginęło już prawie 50 osób

Liczba ofiar śmiertelnych pożarów lasów w Chile wzrosła do 46 – powiedział w sobotę prezydent kraju Gabriel Boric.

Co najmniej 46 osób zginęło w wyniku pożarów lasów szalejących w środkowym Chile – powiedział w sobotę prezydent Gabriel Boric, ostrzegając, że liczba ofiar śmiertelnych prawdopodobnie wzrośnie.

Mieszkańcy Chile borykają się w ostatnich dniach z falą upalnej i suchej pogody. W piątek i sobotę temperatury w stolicy kraju Santiago dochodziły do 37 stopni Celsjusza. Meteorolodzy ostrzegają, że skrajne warunki pogodowe stają się częstsze w związku ze zmianami klimatu.

Z pożarami mierzyły się w ostatnich dniach również inne kraje Ameryki Południowej. W Argentynie strażacy walczyli z ogniem, który strawił ponad 1000 ha lasu w parku narodowym w Patagonii, a w Kolumbii prezydent Gustavo Petro ogłosił z powodu pożarów i suszy ogólnokrajowy stan wyjątkowy na 12 miesięcy.

Źródło: PAP Autor: kb/
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij