Najnowsze wiadomości z kraju

Odwołano wizytę prezydenta Dudy w Korei Południowej

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że wizyta Andrzeja Dudy w Korei Południowej została odwołana. Powodem były warunki pogodowe i zbliżający się do tego kraju tajfun.

Prezydent Duda miał polecieć do Korei w środę, a wizyta miała trwać do piątku. W poniedziałek poinformowano jednak, że wizyta została odwołana. Na razie nie jest jasne, kiedy będzie miała miejsce. “W takiej formule jak teraz, a była to wizyta robocza, możemy przyjąć, że wizyta została odwołana. Nie wykluczamy, że w przyszłości wizyta zostanie ponownie zorganizowana” – przekazał w rozmowie z polsatnews.pl Jakub Majewski z biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP.

Głównym powodem odwołania tej wizyty były złe warunki atmosferyczne i zbliżający się do Korei tajfun Khanun. Prezydent miał m.in. odwiedzić Jamboree, czyli międzynarodowy zlot ruchu skautowskiego, ale tysiące jego uczestników są obecnie ewakuowane w bezpieczne miejsca. Koreańskie media donoszą także, że przyczyną odwołania tej wizyty była napięta sytuacja między Polską i Białorusią po tym, gdy białoruskie śmigłowce naruszyły naszą przestrzeń powietrzną.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News, Onet Autor: WM
Fot. PAP/Paweł Supernak

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij