Rozrywka

Odwołano koncert izraelskiego muzyka. Poszło o koncert w Moskwie

Izraelski muzyk jazzowy Awiszaj Kohen miał wystąpić na warszawskim festiwalu. W ostatniej chwili odwołano jednak jego koncert.

Kohen i jego zespół mieli wystąpić na warszawskim festiwalu Jazz Around. Ich koncert zaplanowano na 28 czerwca. Organizatorzy poinformowali jednak w mediach społecznościowych, że ten koncert się nie odbędzie. Powodem był jego wcześniejszy występ w Rosji. “W obliczu ostatnich wydarzeń związanych z udziałem Avishai Cohen Trio na wspieranym przez rząd rosyjski Moscow Jazz Festival, z szacunku do wolności i demokracji, nas i pozostałych artystów, których zaprosiliśmy na Jazz Around oraz względów bezpieczeństwa – podjęliśmy decyzję o odwołaniu koncertu Avishai Cohen Trio” – napisali.

Moscow Jazz Festival odbył się w dniach 10-16 czerwca w Moskwie. Izraelski muzyk wystąpił w jego trakcie w Ogrodzie Ermitażu, w pobliżu Kremla. Jak zauważył muzyk Tomasz Sikora, organizatorem tego festiwalu jest Igor Butman – „rosyjski muzyk jazzowy, wielki przyjaciel i admirator Putina” – a głównym sponsorem był państwowy Gazprombank.

“Pragniemy wyrazić naszą głęboką solidarność z narodem Ukraińskim, wspieramy go również jako organizator m.in. koncertów charytatywnych na rzecz Ukrainy” – napisali organizatorzy. Kohen ma wkrótce wystąpić na innym polskim festiwalu jazzowym, zaplanowanym na wrzesień Ethno Jazz Festival. Jego organizatorzy nie odnieśli się jeszcze do informacji o odwołaniu jego warszawskiego koncertu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Lusinemarg

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij