Najnowsze wiadomości ze świata

Odwołali wykład z ocalałą z Holokaustu. Organizatorzy dostawali groźby

W niedzielę w obozie z okresu II wojny światowej miał odbyć się wykład z kobietą ocalałą z Holokaustu. Zaplanowane w Holandii spotkanie nie dojdzie jednak do skutku. Organizatorzy zdecydowali się je odwołać ze względu na otrzymywane groźby.

Organizator niedzielnego spotkania Wahhab Hasso informował niedawno, że w Westerbork, gdzie w okresie II wojny światowej znajdował się obóz, odbędzie się spotkanie z kobietą ocalałą z Holocaustu. Wykład miał dotyczyć również antysemizmu, antyjedyzmu i ludobójstwa jezydów.

Emmy jest Żydówką, a ja jestem jezydem. Jako osoby, które przeżyły ludobójstwo, od lat Emmy i ja prowadzimy wykłady w szkołach i na uniwersytetach w całej Holandii – zapowiadał Hassoo działacz i dyrektor fundacji NL Helpt Yazidis.

Okazuje się, że spotkanie nie dojdzie jednak do skutku. Wszystko przez groźby, które trafiały do organizatorów wykładu. Sam Hassoo przyznał, że podjął taką decyzję z powodu realnego zagrożenia dla jego osoby i jego rodziny. Dodał, że spotkanie odwołano również przez wzgląd na bezpieczeństwo innych uczestników.

Nigdy, naprawdę nigdy nie myślałem, że doświadczę czegoś takiego w Holandii przyznał na Twitterze organizator.

Nie ujawniono treści pogróżek, jednak rzecznik Kamp Westerbrok określił je jako: „bardzo osobiste”. Potwierdzając informację o odwołaniu spotkania, podkreślił, że ze względów bezpieczeństwa nie może nic więcej na ten temat powiedzieć.

 

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij