Najnowsze wiadomości z kraju

Odra znowu ma kłopoty. Zwołano sztab kryzysowy

W próbkach wody z Odry odnaleziono „złote algi”. Zwołano już Zespół Zarządzania Kryzysowego.

W sobotę w Kanale Gliwickim zebrano ponad 450 kilogramów martwych ryb. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska przeprowadził badania próbek wody z tego kanału i z Kanału Kędzierzyńskiego. Ich wyniki wskazują na obecność „złotej algii”, wykazały też spadek stężenia tlenu do poziomu 28%. Wyniki badań, które rutynowo wykonano 7 czerwca, nie wykazały jej obecności, reszta parametrów również była w normie.

W reakcji na tę informację minister klimatu i środowiska Anna Moskwa zwołała sztab kryzysowy, który wydał już szereg rekomendacji, które przekazano do Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Zarekomendowali m.in. tymczasowe odcięcie starorzeczy Odry i zastosowanie naturalnych barier ochronnych celem powstrzymania jej rozwoju, systemowe zarządzanie zrzutem ścieków, w zależności od parametrów wody, czy utrzymanie maksymalnych możliwości retencyjnych w dorzeczu.

 

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Kapitel, CC BY-SA 3.0

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij