Publicystyka

Odlot profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego. “K…! W kraju oszalałego żydożerstwa, szczujecie na Żydów”

Znany autorytet liberalnej lewicy i publicysta tygodnika “Polityka” związany z Uniwersytetem Jagiellońskim profesor Jan Hartman w wulgarny i agresywny sposób zaatakował działaczy lewicowej partii Razem. Hartmanowi nie spodobało się, że na swoim profilu na Twitterze Razem potępiło izraelską okupację Palestyny i zaproponowało bojkot towarów pochodzących z terenów okupowanych przez Izrael.

– K…! W kraju oszalałego żydożerstwa, szczujecie na Żydów, żeby zgrywać lewaków-hojraków? G..o wiecie o tym konflikcie a dosypując do tego pieca robicie z siebie pospolitych nazioli! Banda narcystycznych smarkaczy! – grzmiał Hartman pod postem Razem, w którym przedstawiciele tej partii domagali się ostracyzmu polityki państwa Izrael.

 

Jak widać, kiedy zabrakło argumentów pojawiły się wulgaryzmy, inwektywny i tzw. argument ostateczny: ad hitlerum. Można się na wielu płaszczyznach nie zgadzać z ideowymi propozycjami partii “Razem”, ale zarzucanie im “nazistowskich” konotacji świadczy o kompletnym oderwaniu od rzeczywistości. Inna rzecz, czy profesorowi najstarszego polskiego uniwersytetu przystoi pisanie o Polsce jako kraju “oszalałego żydożerstwa”? Być może władze uczelni powinny w końcu wyciągnąć konsekwencje z antypolskich zachowań swojego pracownika? Czy człowiek prezentujący takie poglądy powinien w ogóle mieć prawo uczyć polską młodzież? Jaki to się ma do przysięgi, którą składa każdy świeżo upieczony student krakowskiej uczelni?:

“Świadom wielkich tradycji i zasług Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz obowiązków
członka społeczności akademickiej ślubuję uroczyście:
dążyć do prawdy, podstawy wszelkiej nauki;
zdobywać wytrwale wiedzę i umiejętności z pożytkiem dla Ojczyzny;
przestrzegać norm, zasad współżycia i zwyczajów uniwersyteckich;
dbać o dobre imię Uniwersytetu i godność studencką”

Warto się nad tym zastanowić.

Źródło: Autor: pf
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij