Najnowsze wiadomości ze świata

Oddali życie za dzieci. Izraelskie małżeństwo kilka godzin walczyło z Hamasem

Izraelskie małżeństwo stawiło czoła atakowi Hamasu. Oddali życie za dzieci, zabijając wcześniej siedmiu terrorystów.

Zdarzenie miało miejsce w kibucu Kfar Aza, oddalonym o kilkaset metrów od granicy ze Strefą Gazy. Był to jeden z kibuców, jak w Izraelu nazywane są spółdzielnie rolnicze, który padł ofiarą ataku Hamasu. Terroryści wdarli się do tej osady w sobotę nad ranem. Od razu zaczęli mordować jej mieszkańców. Używali do tego broni palnej, granatów i noży.

Celem terrorystów padały całe rodziny. Na razie nie znamy dokładnej liczby ich ofiar. Izraelscy żołnierze, którzy odbili go w niedzielę, wciąż odnajdują kolejne zwłoki. Na chwilę obecną odnaleziono zwłoki ponad 70 osób. Generał Itai Weruw zdradził mediom, że było wśród nich ok. 40 dzieci, w tym noworodków. Niektórym z nich odcięto głowy.

W tym kibucu mieszkało też małżeństwo Berdycziwski, Adar i Itay. Oboje byli weteranami izraelskich sił zbrojnych IDF. Wychowywali wspólnie 10-miesięcznych bliźniaków. Mieli też w domu broń, co w Izraelu, z racji restrykcyjnego prawa, jest raczej żadkie.
Gdy terroryści wdarli się do ich kibucu, ukryli swoje dzieci w mammadzie. Tak w Izraelu nazywa się specjalne pokoje o wzmocnionych ścianach, które mogą służyć jako schrony. Wyposaża się je w grube ściany ze zbrojonego betonu i buduje tak, by były odporne na ataki bronią gazową i biologiczną. Zgodnie z prawem musi w nie być wyposażony każdy nowy dom.

Oleh Wyśniakow, konsul Izraela w zachodniej Ukrainie powiedział portalowi Ukraińska Prawda, że następnie małżeństwo sięgnęło po broń i zaczęło walczyć z Hamasem. Terroryści ich zamordowali, ale wcześniej dali radę zastrzelić siedmiu z nich. Oddali życie za dzieci, ale tak bardzo wystraszyli Hamas, że terroryści nie weszli ostatecznie do ich domu. Po 13 godzinach dotarli do niego członkowie ich rodziny, wujek i dziadek. Wcześniej walczyli w innej części tego kibucu. Dzieci żyły i są teraz pod ich opieką.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Ukraińska Prawda Autor: WM
Fot. PAP/EPA/ATEF SAFADI

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij