Janina Ochojska Najnowsze wiadomości z kraju

Ochojska proponuje nowe święto. Żukowska: To żenujące

Janina Ochojska zaproponowała nowe święto, które Polacy mieliby obchodzić jako rocznicę minionych wyborów. – 15 października. Narodowy Dzień Dziękczynienia – pisze europosłanka z ramienia PO. Jej pomysł skrytykowała Anna Maria Żukowska z Lewicy, pisząc wprost, że jest to „żenujące”.

Eurodeputowana PO wyszła z propozycją ustanowienia nowego święta. Miałoby ono przypominać o wyniku ostatnich wyborów parlamentarnych. Swoim pomysłem podzieliła się w mediach społecznościowych.

15 października. Narodowy Dzień Dziękczynienia. Cały Naród piecze Kaczkę –  grafikę z taką treścią zamieściła na Twitterze Ochojska. Widać na niej także upieczoną potrawę ozdobioną biało-czerwoną flagą. Przyznała także, że jej osobiście pomysł bardzo się spodobał.

Będzie przypominać nie tylko ten ważny dzień w historii Polski, ale pozwoli pamiętać o zobowiązaniach, jakie podjęliśmy wobec całego Narodu – dodała. Polityk zdradziła również, że temat podjęło już sporo jej przyjaciół, nawet jeśli „oficjalne państwowe Święto Dziękczynienia” nie zostanie ustanowione.

https://twitter.com/JaninaOchojska/status/1715287090789793794

Wygląda na to, że pomysł Ochojskiej nie przypadł do gustu posłance Lewicy.

Nie lepszy humus? – skomentowała Anna Maria Żukowska. Jednak później polityk postanowiła udostępnić wpis europosłanki PO i krótko ocenić jej propozycję.

Szczerze to to jest żenujące napisała.

Wyniki wyborów

W niedzielnych wyborach parlamentarnych najlepszy wynik osiągnęło Prawo i Sprawiedliwość – 35,38 proc. Ten rezultat daje dotychczasowej partii rządzącej 194 mandaty, co nie pozwala na samodzielne rządy. Drugi wynik zanotowała Koalicja Obywatelska zdobywając 30,70 proc. głosów, co przekłada się na 157 mandatów. Na trzecim miejscu uplasowała się Trzecia Droga zdobywając 14,40 proc głosów i 65 mandatów. Nowa Lewica wprowadzi do Sejmu 26 posłów (8,61 proc.). W parlamencie znalazła się także Konfederacja z wynikiem 7,16 proc., co daje 18 mandatów.

Zobacz też:

Janina Ochojska kolejny raz szokuje swoimi wpisami

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij