Publicystyka

Aktywista pochwalił się nagraniem. Obsceniczny gest z flagą RP

Sławomir Kuleta to jeden z najbardziej znanych działaczy LGBT w Polsce. Swoją rozpoznawalność zawdzięcza m. in. oburzającym nagraniom, w których kilkukrotnie dokonywał próby podpalenia polskiej flagi. W swoim najnowszym filmie aktywista kolejny raz prowokuje i znieważa symbol RP. 

Kuleta podzielił się nagraniem w sobotę 6 marca, dokładnie rok po swoim pierwszym materiale wideo, w którym dokonał próby podpalenia flagi. Jego najnowszy film został opatrzony tytułem „Podcieranie pupci flagą RP przez działacza LGBT”, na którym widać, jak po raz kolejny bezcześci polski symbol narodowy.

Aktywista LGBT stwierdza, iż nie identyfikuje się z biało-czerwoną flagą. Dodaje także, że zdaje sobie sprawę z grożących mu konsekwencji jednak nawet potencjalna kara pozbawienia wolności nie odstrasza reprezentanta organizacji Forum LGBT.

Mężczyzna swoje próby profanacji polskiej flagi tłumaczy rzekomym “okłamywaniem go przez państwo polskie”.

– To ten sam człowiek, który dwukrotnie palił polską flagę. W poniedziałek jako Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu skieruję zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. Jednocześnie z pytaniem jakie czynności prokuratura podjęła w związku z poprzednimi zawiadomieniami – napisał szczeciński radny PiS Dariusz Matecki.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij