Najnowsze wiadomości z kraju

Oburzający wpis Rabieja. Były wiceprezydent Warszawy zakpił z pomnika smoleńskiego

Podczas wczorajszego “Strajku Kobiet” uczestnicy manifestacji udali się pod Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku, który został otoczony przez kordon policjantów. Z całej sytuacji zakpił były wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej.

Jak wyjaśnił nadkomisarz Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji, duża liczba policjantów pod warszawskimi pomnikami była związana z ogromnymi emocjami, które towarzyszyły demonstrującym. Funkcjonariusze nie chcieli dopuścić do możliwości popełnienia przestępstwa przez strajkujących. Przyznał też, że gdyby doszło do znieważenia pomnika, wówczas policjanci musieliby taką osobę zatrzymać.

Do całej sytuacji odniósł się na Twitterze Paweł Rabiej. Były wiceprezydent postanowił jednak zakpić z samego monumentu twierdząc, iż jest on “symbolem Polski Kaczyńskiego – schodów donikąd”.

Internauci nie ukrywali oburzenia z powodu wpisu polityka Nowoczesnej. Wielu z nich uznało. że były zastępca Trzaskowskiego w ten sposób namawia demonstrujących do bezczeszczenia symbolu pamięci.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij