Najnowsze wiadomości z kraju

Obława zakończona. Policja ujęła uciekinierów z zakładu poprawczego

Policjanci zatrzymali w sobotę dwóch osiemnastolatków, którzy w piątek po południu uciekli z zakładu poprawczego w Trzemesznie (Wielkopolskie) – poinformował PAP w sobotę asp. sztab. Krzysztof Socha z biura prasowego gnieźnieńskiej policji. Obu uciekinierów ujęto w Gnieźnie.

Policja nie ujawnia na razie okoliczności obu zatrzymań. Socha poinformował, że jeden z osiemnastolatków został zatrzymany na terenie Gniezna około godz. 6:00, drugi dwie godziny później.

Z poprawczaka uciekły cztery osoby. Jeden z młodych mężczyzn utopił się w jeziorze. Jeden został ujęty.

W akcję poszukiwawczą zaangażowani zostali funkcjonariusze z całego powiatu gnieźnieńskiego – także ci, którzy w piątek po południu byli poza służbą. Policjantów wsparli też strażacy. Działania zawieszono do rana około godz. 2:00 w nocy.

Informacja o ucieczce czterech osadzonych trafiła do funkcjonariuszy w piątek po południu. Trzech uciekinierów miało 18 lat, jeden – 20 lat.

Dwóch z nich podjęło próbę przedostania się wpław przez Jezioro Popielewskie. Po pewnym czasie postanowili wrócić z powrotem na brzeg. Jeden z mężczyzn został ujęty przez strażników zakładu poprawczego, drugi nie zdołał dopłynąć do brzegu. Dwudziestolatek został wyłowiony z wody, nie udało się go uratować. Dwaj pozostali osadzeni uciekli w kierunku miejscowości Zieleń, na południe od Trzemeszna.

Źródło: PAP Autor: Rafał Pogrzebny
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij