Najnowsze wiadomości ze świata

Objechał świat rowerem. Skradziono go przed pubem

34-latek objechał świat rowerem. Jego pojazd został skradziony, gdy zostawił go pod londyńskim pubem.

12 lat temu 34-letni Geordie Stewart został najmłodszym Brytyjczykiem, który zdobył najwyższy szczyt na każdym kontynencie. Następnie wstąpił do wojska, gdzie spędził pięć lat. W 2018 roku postanowił objechać świat dookoła rowerem.

Stewart kupił używany rower na portalu Ebay. Nazwał go Dorothy, na część głównej bohaterki Czarnoksiężnika z Krainy Oz. Wkrótce potem wyruszył z Londynu do Francji. Przejechał przez środkową Azję, Australię, Nową Zelandię. Stamtąd poleciał na zachodnie wybrzeże USA i przejechał cały kraj na wschód. Po wylądowaniu w Portugalii ruszył do domu. Łącznie przejechał swoim rowerem ponad 36 tysięcy kilometrów, objechał świat rowerem w 430 dni.

Jak informuje The Times, we wtorek udał się swoim rowerem do pubu Anglesea Arms w londyńskim Hammersmith. Spotkał się tam na piwie z kolegami z wojska. Gdy wyszedł, jego roweru już nie było. Moment kradzieży uchwyciła kamera na jednym z pobliskich domów.

Stewart powiedział dziennikarzom, że nie zgłosił kradzieży roweru policji. Uznał, że mają poważniejsze zmartwienia, niż poszukiwanie starego roweru, za który zapłacił kilkaset funtów . Nadal jednak chce go odzyskać z powodu wartości sentymentalnej. Liczy, że znajdzie go na jakimś internetowym targowisku lub, że ktoś go rozpozna i da mu znać.

Stewart powiedział, że już wcześniej niemal stracił swój rower. Podczas podróży dookoła świata, gdy był we Włoszech, ktoś groził mu nożem i próbował go ukraść. Jego rower został też skonfiskowany przez chińską policję.

Źródło: Stefczyk.info na podst. The Times Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij