Najnowsze wiadomości z kraju

Obajtek zrobił coś, co nie udało się nikomu wcześniej. Upokorzył gadzinówkę Urbana

– Podjąłem decyzję o wycofaniu ze wszystkich punktów sprzedaży Orlenu nowego wydania Tygodnika “NIE”, którego okładka przekracza wszelkie granice; nie ma zgody na mowę nienawiści i niszczenie autorytetu Świętego Jana Pawła II – napisał na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

– Mamy miejsce dla wszystkich tytułów prasowych, ale nie ma zgody na mowę nienawiści i niszczenie autorytetu Świętego Jana Pawła II – podkreślił we wpisie szef PKN Orlen.

Według informacji medialnych, decyzję o wstrzymaniu dystrybucji tygodnika podjęła też Poczta Polska.

Postkomunistyczną gadzinówkę założył w 1990 roku w Warszawie były rzecznik PRL Jerzy Urban, człowiek odpowiedzialny za najbardziej obrzydliwe wykwity propagandy i cenzury późnego PRL-u. Urban do swojej śmierci w październiku 2022 był redaktorem naczelnym “Nie”. Po jego śmierci redakcja gadzinówki wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że pozostawiono Urbana w gazecie jako redaktora naczelnego.

Według informacji medialnych, decyzję o wstrzymaniu dystrybucji tygodnika podjęła też Poczta Polska.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij