policja ustala szczegóły zabójstwa w hotelu Najnowsze wiadomości z kraju

O włos od tragedii. Policjant uratował trzyletnią dziewczynkę

3-letnia dziewczynka zakrztusiła się lizakiem. Na szczęście w pobliżu był policjant.

Zdarzenie miało miejsce w Augustowie w województwie podlaskim. Kobieta jechała samochodem ze swoją trzyletnią córką, gdy dziewczynka zakrztusiła się lizakiem. Spanikowana matka zatrzymała samochód na środku skrzyżowania, po czym wzięła ją w ramiona i zaczęła wołać o pomoc.

Zauważył to jadący w przeciwnym kierunku policjant po służbie, sierżant Adrian Ziarko. Zatrzymał samochód i ruszył jej na ratunek. Udrożnił drogi oddechowe trzylatki, po czym ułożył ją na dłoni i zaczął uderzać w plecy. Po chwili dziewczynka wypluła lizaka i zaczęła samodzielnie oddychać.

Dramatyczną sytuację zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. „ Dzięki jego błyskawicznej reakcji wszystko skończyło się dobrze” – napisała w komunikacie prasowym augustowska policja – „Policjant znalazł się we właściwym miejscu i czasie udowadniając, że hasło “Pomagamy i chronimy” obowiązuje również po służbie”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. augustow.policja,gov.pl Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij