Najnowsze wiadomości z kraju

Nowy sondaż. Opozycja nie zdobędzie większości w Sejmie

IBRiS przygotował nowy sondaż dla Rzeczpospolitej. Wynika z niego, że trzy największe partie opozycyjne wspólnie będą miały poniżej 50% poparcia. 

 

Na pierwszym miejscu niezmiennie znajduje się PiS, z poparciem 33,4%. W stosunku do sondażu sprzed miesiąca partia Jarosława Kaczyńskiego zyskała 0,7% poparcia. Znacznie straciła za to PO. Spadli z 30,2% w sondażu z 26 czerwca na 26,2%.

Poparcie Trzeciej Drogi (Hołownia + PSL) jest stabilne i wynosi, podobnie jak w poprzednim sondażu, 10,8%. Głosowanie na Lewicę zadeklarowało 10,7% wyborców. Oznacza to, że te trzy partie mają w sumie mniej niż 50% poparcia.

Próg wyborczy przekroczyłaby także Konfederacja, której obecne poparcie wynosi 12,7%. W sondażu po raz pierwszy pojawili się także Bezpartyjni Samorządowcy, którzy swój start w wyborach do Sejmu ogłosili 5 lipca. Na razie mają zaledwie 2% poparcia, ale szef IBRiS Marcin Duma stwierdził, że to zauważalny wynik, tym bardziej, że odbierają elektorat PO i Konfederacji. Udział w wyborach zadeklarowało zaledwie 46,8% respondentów, 44,3% nie ma zamiaru głosować.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Rzeczpospolita Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij